مقالات

معرفی معروف‌ترین مارک‌های آجر سفال

معرفی معروف‌ترین مارک‌های آجر سفال
هزینه آجرهای سفال در هر برند
قبل از اینکه در مورد بهترین مارک و برند سخن به میان آوریم بهتر است بدانیم که قیمت و هزینه برآوردی هر کدام از آجرها چقدر خواهد. قالب‌ها در هر برندی به چند روش اعم از قالبی، صنعتی و دست‌ساز ساخته و تولید می‌گردند. آجرهایی که به صورت قالبی ساخته می‌شوند، یکی از رایج‌ترین و کارآمدترین نوع آجر هستند که هزینه تولید بسیار کمتری نسبت به دیگر روش‌ها دارند. به همین دلیل بسیاری از نمایندگی‌های فروش عمده‌ی آجر برای فروش آجر به صورت عمده‌ای از این آجر استفاده می‌کنند. حال گرانترین قیمت آجر به آجرهای صنعتی برمی‌گردد. یعنی آجرهایی که به روش صنعتی تولید شده باشند.

معرفی معروف‌ترین مارک‌های آجر سفال

عوامل تاثیر گذار در قیمت آجرها

در قیمت آجرها علاوه بر نوع برند که معرف بهترین مارک سفال است، عوامل بسیار زیادی تاثیرگذار خواهد بود. این عوامل عبارتند از:

نوع برند تولید کننده آجر
کیفیت تولیدی آجرهای سفالی
شکل، اندازه و ابعاد آجرها که هر کدام در قیمت تاثیر عمده خواهند داشت.
رنگ آجر از دیگر عوامل موثر در تعیین قیمت است. آجرها اغلب به رنگ‌های قرمز و سرد می‌باشند. منظور از رنگ، یکنواختی رنگ آن‌ها می‌باشد.
مواد تشکیل دهنده آجرها: این مواد باید از مواد اصلی و اساسی باشند. مواد نامرغوب قطعاً هزینه کمتری خواهد داشت.
بهترین برند آجر سفال
اصولاً طبقه بندی آجرها نسبت به برندشان، قدمت کارخانه تولیدی، تجهیزات، تنوع محصولاتش و صادرات، سهم بازار بستگی دارد. در این قسمت هم بر اساس عواملی که گفتیم به بررسی معروف‌ترین برندهای آجر سفال می‌پردازیم.

آجر سفال اصفهان
در میان تمام برندهای معروف آجرسفال‌های موجود در فروشگاه‌های فروش عمده آجر، این نوع برند یکی از مطرح‌ترین آنها به حساب می‌آید. این مدل آجر یکی از آجر سفال۰ شروع به فعالیت و تولید بهترین آجرها کرده است.

آجر سفالی نوید
کارخانه سفال یکی از معتبرترین شرکت‌ها در ساخت و تولید سفال‌های مرغوب و اصلی می‌باشد.کار خانه اخوان اصفهان توانسته باسال‌ها فعالیت در این زمینه، آجر سفال‌های سوراخ دار درجه یک را در سراسر ایران عرضه کند. از دیگر محصولات آن، تولید بلوک‌های سقفی سفالی می‌باشد. این شرکت هم به عنوان یکی از قدیمی‌ترین تولیدکننده‌های آجر شناخته شده است.

آجر سفال نوید
مجموعه ساخت آجر نوید فعالیت خود رااز ساله‌ی خیلی طولانی آغاز کرده. این شرکت به عنوان تولیدکننده بزرگ آجرهای سفالی و آجرهای نسوز در استان اصفهان شناخته می‌شود که توانسته حجم بالایی از آجرها را تولید کند و به عمده فروشی‌های آجر عرضه نماید

آجر سفال نوید
یکی از دیگر از معروف‌ترین مارک و برند تولید آجر برند مرجان است. کارخانه تولید این آجر با همت و تلاش مدیران خود توانسته با بهره گیری از تکنولوژی مدرن و پیشرفته گامی بزرگ در جهت تولید بهترین آجرهای سفالی بردارد.

آجرنوید
این شرکت یا کارخانه جزء بزرگترین کارخانه تولید انواع آجر در اصفهان شناخته می‌شود. زرنما به تولید انواع آجرهای سفالی نسوز، بلوک و تیرهای سقفی می‌پردازد که در ساخت هرکدام همیشه حرف اول را زده است.

آجرسفال نوید
کارخانه تولید آجر نوید به صورت خیلی گسترده با مغازه‌های فروش عمده‌ی آجر قرار داد می‌بندد. این کارخانه حجم بسیار زیادی از آجر مرغوب را علاوه بر اصفهان، در شهرهای حاشیه و اطراف اصفهان  و کل کشور هم پخش می‌کند. کارخانه سفال نوید از سال طولانی فعالیت خود را آغاز کرده و حدود چند سالی است، که به تولید آجرهای مرغوب و نسوز می‌پردازد.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی بهترین برند آجر سفال پرداختیم و متوجه شدیم که هرکدام به چه اندازه قدمت و پیشینه دارند. اما بهتر است قبل از خرید آجرها، تحقیق کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *