مقالات

مزایا و معایب آجر سفال

سوالی که برای بسیاری از خریداران پیش می آید این است که مزایا و معایب آجر سفال چیست؟ برای رسیدن به جواب بهتر است این متن را مطالعه کنید….

 

بلوک سفال

 

پر مصرف ترین نوع مصالح در دیوارهای ساختمانی بلوک سفال است که از خاک رس و آب تشکیل شده و به صورت قالبهای سوراخدار در ابعاد مختلف تولید می شود.

 

مزایا و معایب آجر سفال

 

مزیت و عیب بلوک سفالی یکی از سوالاتی است که برای خریداران پیش می آید . در این مقاله به طور مختصر مزایا و معایب و معایب بلوک سفالی را بیان می کنیم:

مزایای آجر سفالدر برابر آتش سوزی مقاوم است.این نوع بلوک، عایق مناسب حرارتی است.بلوک سفالی همچنین عایق صوتی می باشد.دارای پرت کمی است و حتی الامکان از شکسته و خرد شده های آن هم استفاده می شود.این نوع بلوک دارای استحکام کافی است و اتصال مناسبی به سازه (بتنی یا فلزی) دارد.همچنین حمل آن اقتصادی است.

معایب آجر سفالدر این نوع بلوک احتمال آلودگی خاک رس به آهک در معدن کارخانه تولیدکننده وجود دارد که این امر موجب بروز ترک در سطح گچ می شود.بلوک سفال سنگین است که موجب سنگینی سازه میگردد.  وزن هر متر مربع دیوار سفالی بالغ بر ۲۰۰ کیلوگرم می باشد.زمان اجرا با بلوک سفال نسبتا طولانی است.به لایه ضخیم تر گچ و خاک نیاز است برای هموارسازی سطح دیوارها.

 

امیدواریم با مطالعه ای متن به مزایا و معایب بلوک سفالی پی برده باشین.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *